• პოლიციამ გარდაბანში  ძალადობისა და ხულიგნობის ბრალდებით 1 პირი დააკავა
შინაგან საქმეთა სამინისტროს ქვემო ქართლის პოლიციის დეპარტამენტის გარდაბნის რაიონული სამმართველოს თანამშრომლებმა, ჩატარებული ოპერატიულ-სამძებრო და საგამოძიებო ღონისძიებების შედეგად, 1984 წელს დაბადებული, წარსულში მრავალჯერ ნასამართლევი მ.ო. ძალადობისა და ხულიგნობის ბრალდებით დააკავეს.
გამოძიებით დადგინდა, რომ ალკოჰოლის ზემოქმედების ქვეშ მყოფმა ბრალდებულმა გარდაბანში, ერთ-ერთი ავტოგასამართი სადგურის ტერიტორიაზე მდებარე სუპერმარკეტის მოლარეს სიტყვიერი შეურაცხყოფა მიაყენა და სამეურნეო საგანი ესროლა. მ.ო.-მ ამავე ავტოგასამართი სადგურის ოპერატორს, რომელმაც მას სიმშვიდისკენ მოუწოდა და სიტუაციის განმუხტვა სცადა, ასევე სიტყვიერი და ფიზიკური შეურაცხყოფა მიაყენა.
ძალადობისა და ხულიგნობის ფაქტებზე გამოძიება საქართველოს სისხლის სამართლის კოდექსის 126-ე და 239-ე მუხლებით მიმდინარეობს.

• Police detained one person in Gardabani for violence and hooliganism
The officers of Gardabani Police Division of Kvemo Kartli Police Department under the Ministry of Internal Affairs, as a result of operative-investigative activities, detained several times convicted in past - M.O. (DoB1984) for violence and hooliganism.
The investigation established that the accused person, who was under the influence of alcohol, verbally assaulted the cashier of a supermarket located near one of the petrol stations in Gardabani and threw an agricultural item at her. M.O. also verbally and physically assaulted the operator of the same gas station, who called on him to calm down and attempted to defuse the situation.
Investigation is in progress on the fact of violence and hooliganism, articles 126 and 239 of the Criminal Code of Georgia.